Gmina Mikołajki Pomorskie

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zapraszamy mieszkańców gminy na bezpłatne szkolenia.

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa Dzięki programowi „Ja w Internecie” gmina wprowadzi część mieszkańców w świat Internetu, pokaże jak funkcjonują social media, jak załatwiać codzienne sprawy w sieci i kontaktować się za pomocą Internetu. Dla bardziej zaawansowanych cenne będą umiejętności tworzenia stron internetowych, wykorzystywania Internetu we własnym biznesie czy wiedza pozwalająca chronić dzieci przed niepożądanymi treściami. Celem programu jest również zwiększenie dostępu mieszkańców do kultury, edukacji i informacji z legalnych źródeł. Tematy szkoleń są dopasowane do potrzeb mieszkańców. Gminy mogą wybrać trzy spośród siedmiu obszarów tematycznych: Rodzic w Internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzenie własnej strony internetowej (bloga), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

Ja w Internecie, czyli kto?

W szkoleniach organizowanych w gminach mogą uczestniczyć dorośli mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 25 lat. Program jest otwarty dla osób niepełnosprawnych, wykluczonych elektronicznie, bezrobotnych). Szkolenia dostosowane będą do stopnia wiedzy uczestników.

Szkolenie trwa 12 godzin ( 2 dni po 6 godzin lub 3 dni po 4 godziny), każdy uczestnik otrzyma certyfikat, w przypadku szkoleń 2-dniowych zapewniamy catering. Można wziąć udział tylko w jednym szkoleniu.

Jak się zgłosić?

W siedzibie urzędu gminy, telefonicznie (556404357, 660130566), z pomocą e-mail: informatyk(a)mikolajkipomorskie.pl ; janwy(a)mikolajkipomorskie.pl